Nezvládnuté registrovanie na očkovanie? Nepripravili sme sa, vrátilo sa nám to
30:12

Nezvládnuté registrovanie na očkovanie? Nepripravili sme sa, vrátilo sa nám to

09.03.2021
Registrácia na očkovanie proti covidu vyvoláva kritiku zo všetkých strán - miesta na očkovanie pre ľudí nad 70 rokov a 60 rokov síce pribúdajú, ale vo večerných hodinách a záujemcovia musia doslova striehnuť, aby si stihli nájsť voľný termín. Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že najbližší týždeň pustí tzv. čakáreň, kde sa budú termíny prideľovať podľa veku.  Kde presne nastal pri príprave registrácie na očkovanie proti covidu problém? A ako to majú iné krajiny?  „Je to nasadené na starom serveri, ktorý dnes už dosluhuje. Navyše by mal byť podľa kuloárnych informácií skôr konfigurovaný pre menšie výkony a služby a nie návaly desiatok tisíc ľudí,” zaznieva v dnešnom podcaste. Využili sme vôbec počas pandémie potenciál informatizácie, aby sme si uľahčili zvládanie pandémie? V podcaste sa o tom rozprávame so šéfredaktorom portálu Živé.sk Filipom Hankerom. Manželka bývalého šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara sa dostala k lukratívnemu majetku za takmer milión eur. Viac o tom v podcaste porozpráva investigatívny novinár Martin Turček. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.