Útok kyselinou na Pavla Ruska: predvianočná obštrukcia? Žite v bubline, prosia vedci
25:35

Útok kyselinou na Pavla Ruska: predvianočná obštrukcia? Žite v bubline, prosia vedci

15.12.2020
Najvyšší súd mal dnes posudzovať kauzu zmenky a zajtra mohol padnúť aj rozsudok. Vo februári špecializovaný súd rozhodol, že Marian Kočner a Pavol Rusko sa pokúsili o podvod na Markíze a dostali 19 rokov. Súd bol však dnes napokon odročený nakoľko sa Pavol Rusko krátko pred začatím pojednávania ospravedlnil, že ho pri večernom behu niekto oblial kyselinou. Ak by však išlo z jeho strany o obštrukcie, môže mu hroziť aj väzba. Budete počuť investigatívnu novinárku Lauru Kellöovú.  Komentovali to aj  právny zástupca Markízy Daniel Lipšic a aj prokurátor Ján Šanta.  Prezidentka si dnes pozvala do paláca vedcov. Po stretnutí vyzvala k utlmeniu politických hádok a obrátila sa aj na opozičné strany. Vedci vyzvali k zodpovednosti ľudí a pripravili pre Slovákov Desatoro bezpečných Vianoc. Budete počuť epidemiologičku Alexandru Bražinovú, lekára Petra Visolajského, vedca Pavla Čekana a lekára Petra Sabaku. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.