EKOcast o plytvaní jedlom na Slovensku: Domácnosti tvoria viac ako polovicu potravinového odpadu
32:52

EKOcast o plytvaní jedlom na Slovensku: Domácnosti tvoria viac ako polovicu potravinového odpadu

09.03.2021
Vyhadzovanie jedla sa stalo jednou z mnohých environmentálnych záťaží, ktorými ľudstvo zahlcuje planétu. Občianske združenie Free Food od roku 2015 bojuje za Slovensko bez potravinového odpadu a hladu. Jeho štatutárka Alexandra Kolarik v podcaste odpovedala na mnohé otázky týkajúce sa plytvania jedlom a prezradila aj rôzne spôsoby, ako tomu predchádzať.  Čo sa v EKOcaste dozvieš? Aké sú slovenské štatistiky plytvania potravinami? Ktoré potraviny patria medzi tie najvyhadzovanejšie?  Existuje aj pojem škaredé ovocie a zelenina. Prečo vôbec vznikol?  Fenoménom je aj zlé skladovanie potravín. Ako je možné, že to nevieme?  Aké sú základné tipy na to, ako neplytvať? 

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.