Rozpad Za ľudí? Začalo to Kiskom. Máme zelené okresy
28:05

Rozpad Za ľudí? Začalo to Kiskom. Máme zelené okresy

02.06.2021
V najmenšej vládnej strane Za ľudí  to vrie a po včerajšom večernom predsedníctve, na ktorom sa malo rokovať o zvolaní mimoriadneho snemu, vzniká akási nová frakcia okolo ministerky Kolíkovej. Šéfka Za ľudí považuje vytvorenie Kolíkovej frakcie za štiepenie strany a dnes strana stiahla nomináciu Tomáša Lehotského na podpredsedu parlamentu, ktorý je Remišovej kritikom. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková za tým vidí prejavy mocenského boja. Rozhodnutie neskôr skritizovali s spoločnom vyhlásení aj siedmi z desiatich poslancov Za ľudí. Ohrozí rozkol v Za ľudí vládnu koalíciu? Budete počuť premiéra Eduarda Hegera a ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Ako môže fungovať Kolíkovej frakcia? Môže ešte niečo zachrániť situáciu v strane, ak je už dnes rozdelená? Pýtali sme sa na to politológa Jozefa Lenča. Epidemická situácia na Slovensku sa naďalej zlepšuje  a od pondelka budeme mať dokonca aj zelené okresy. Budete počuť riaditeľa Inštitútu zdravotných analýz Mateja Miššíka.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.