Soltész: Starí politici hrali šach, títo sa zmôžu len na piškvorky. Sme zlyhávajúci štát.
43:54

Soltész: Starí politici hrali šach, títo sa zmôžu len na piškvorky. Sme zlyhávajúci štát.

18.03.2021
V deštrukcii štátu nepotrebujeme žiadnych extrémistov, vystačíme si sami. Slovensko je zlyhávajúci štát, neplní si ani tie najzákladnejšie funkcie, hovorí o aktuálnej politickej situácii komentátor a publicista Arpád Soltész. Výsledok prípadných predčasných volieb však vraj bude ešte horší.   „Lomikare Lomikare, do roka a do dňa ťa pozývam na boží súd,“ pamätná veta zo slávneho jiráskovho románu Psohlavci sa tu u nás – na Slovensku v roku 2021 stáva smutnou realitou. Liberáli Richarda Sulíka naplnili svoje vlastné proroctvo – ak neodíde z čela vlády Igor Matovič, odídu z nej oni, no a keďže Igor Matovič zatiaľ nikam neodchádza, odchádzajú liberáli. Vládna väčšina tak prakticky rok po svojom vzniku čelí polčasu rozpadu a krajina je tak vystavená nielen hrozbe predčasných volieb, ale aj rozpadu štátu - a to v doslova v priamom prenose. Je rok od volieb a Slovensko v čase pandémie, ktorá nám deň čo deň berie stovku obetí, prakticky nemá vládu. Kde sa stala chyba, a máme vôbec na to vládnuť si sami? Aká budúcnosť nás čaká s takouto politickou reprezentáciou a čo by nám priniesli čoraz viac reálnejšie predčasné voľby? Keby vládol Kotleba, bežný človek by si ten rozdiel zrejme ani nevšimol, hovorí v Ráno Nahlas dlhoročný komentátor a novinár Arpád Soltész. Podľa neho tu dnes nevidieť  žiadnu zmysluplnú alternatívu kompetentných a nemafiánskych politikov Moderuje: Braňo Dobšinský

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.