Na Tému so Slovak Telekomom: 5G sieť je už na Slovensku
55:58

Na Tému so Slovak Telekomom: 5G sieť je už na Slovensku

29.01.2021
Mobilná komunikácia sa na Slovensku dožíva v tomto roku tridsať rokov. Prvý hovor sa uskutočnil v septembri 1991. V sieti Eurotel (predchodca dnešného Slovak Telekom) sa spojili cez mobilný telefón z Prahy do Bratislavy. Vtedy sa začalo sieťou s názvom NMT a ťažkými mobilnými telefónmi. Tie mali len vybraní podnikatelia a zákazníkov v Euroteli počítali v prvom roku v stovkách. Ako sa však vyvýjali siete, vyvýjali sa aj mobilné telefóny a menil sa aj samotný trh. V podcaste NA TÉMU sme sa rozprávali s Michalom Korcom, hovorcom spoločnosti Slovak Telekom, aj o príchode 5G siete na Slovensko. V podcaste sa venujeme témam: ▶  ako sa menil vývoj mobilných sietí ▶ aký je vývoj telefónov za posledných 30 rokov ▶ čo prinieslo zlom v používaní mobilných telefónov ▶ ako ovplyvnili využívnie mobilných sietí YouTube či Facebook ▶ aké výhody nám prináša 5G do reálneho života ▶ čo všetko bude možné cez 5G v budúcnosti ovládať ▶ aké vybavenie na využívanie 5G sietí je potrebné ▶ čo sú mýty a čo sú fakty o 5G ▶ kam sa bude uberať vývoj mobilných sietí

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.