Ráno Nahlas: Po ministerke kultúry zatiaľ neostalo nič, iba tisícky neštastných osudov ľudí z kultúry , tvrdí exminister Krajcer
41:29

Ráno Nahlas: Po ministerke kultúry zatiaľ neostalo nič, iba tisícky neštastných osudov ľudí z kultúry , tvrdí exminister Krajcer

14.04.2021
Po ministerke Natálii Milanovej nezostalo zatiaľ nič, iba tisícky nešťastných osudov ľudí z kultúrnej obce. Takto skritizoval pôsobenie rezortu kultúry jeho bývalý šéf Daniel Krajcer. Rezort, ktorý by mal kultúrnu obec brániť a chrániť totiž podľa neho umelcov v tejto dobe zavretých divadiel, kín, galérii či múzeii doslova hodil cez palubu.   Rezort kultúry podľa Krajcera pochoval i unikátny a dlhé roky fungujúci projekt obnovy slovenských hradov. Projekt, ktorý oživil desiatky schátralých hradných ruín, priniesol prácu tisíckam nezamestnaných a pomohol tak tým aj cestovnému ruchu. RTVS fakticky stvoril práve Daniel Krajcer, je teda podľa neho Jaroslav Rezník dobrým šéfom verejnoprávneho telerozhlasu a prečo sa vládni politici už celé roky vôbec nehrnú do zvyšovania koncesii, ktoré by dokázali RTVS zabezpečiť skutočnú nezávislosť? Kam podľa Krajcera "zmizla" aktuálna šéfka rezortu kultúry a prečo o nej takmer nepočuť? No a napokon, ako sa jedna z pôvodných tvárí SaS pozerá na konflikt Igora Matoviča s Richardom Sulíkom a vsadil by si na riadny termín parlamentných volieb? Ráno Nahlas s Danielom Krajcerom. Pekný deň vám želá Braňo Dobšinský.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.