Politologička: Premiér Heger nedokázal vystúpiť z matovičovho tieňa. Podarí sa mu to ak ostane v OĽaNO?
39:54

Politologička: Premiér Heger nedokázal vystúpiť z matovičovho tieňa. Podarí sa mu to ak ostane v OĽaNO?

04.05.2021
Eduard Heger ako premiér zatiaľ nedokázal vystúpiť s matovičovho tieňa no a expremiér sa svojej konfliktnosti a snahy zaujať zbaviť nedokázal, tvrdí politologička Aneta Világi.   Vláde Eduarda Hegera vyslovil parlament dôveru, z kresla ministra financií však opraty vládneho povozu ešte občas prevezme Igor Matovič. Podarí sa teda novému premiérovi stať sa skutočne autonómnym šéfom vlády alebo bola rošáda v premiérskom kresle iba akousi tieňovou potemkiádou a medzizastávkou k ďalším koaličným zvadám? Je snaha o predčasné voľby za pomoci referenda ústavná a dokázali by v prípade úspešnosti referenda poslanci ustáť tlak občanov snažiacich sa o ich výmenu? No a čo vlastne za ten rok dokázala predviesť „obyčajnosť“ sediaca vo vládnych kreslách a kam sa vôbec Slovensko politicky a spoločensky posunulo? V dnešnom rozhovore na to odpovie politologička z Univerzity Komenského Aneta Világi. No a v druhej časti podcastu si pripomenieme rozhovor s ústavným právnikom Mariánom Gibom, podľa ktorého referendum o predčasných voľbách devalvuje význam volieb i rozhodnutie voliča v riadnych parlamentných voľbách. Pekný deň želá Braňo Dobšinský

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.