Mal staviteľ Bojníc megalomanskú poruchu?
25:25

Mal staviteľ Bojníc megalomanskú poruchu?

29.05.2021
Pálfi patril v Rakúsko-uhorskej monarchii k najbohatším občanom. Odzrkadlilo sa to aj na Bojnickom zámku, ktorého prestavbou bol až posadnutý. Inšpiráciou pri jeho prebudovaní mu boli francúzske hrady. Zámok oplýval vymoženosťami, ktoré boli v strednej Európe veľmi vzácne. Nachádzal sa tam vodovod, splachovacie toalety a aj teplovzdušné kúrenie.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.