Matovič zatiaľ ostáva a Sulík vraj neblafuje. Demisia Krajniaka? Poslanci nechápu
26:12

Matovič zatiaľ ostáva a Sulík vraj neblafuje. Demisia Krajniaka? Poslanci nechápu

16.03.2021
Koaličná kríza pokračuje a zatiaľ to na rozuzlenie nevyzerá. Premiér Igor Matovič sa dnes stretol so stranou Za ľudí, ktorá žiada jeho demisiu. „Neviem,” alebo  „premiér vníma, prečo sme  k tejto výzve prišli” odpovedali poslanci Za ľudí po stretnutí na otázku, či im premiér povedal, že sa plánuje vzdať funkcie. Na odchod premiéra Igora Matoviča sme sa pýtali aj v OĽaNO. Nakoľko je to reálne? Rozprávali sme sa s Kristiánom Čekovským a ministrom obrany Jarom Naďom. V podcaste budete počuť aj šéfa SaS Richarda Sulíka, ktorý hovorí, že o odchode z vlády „neblafujú.” Poslancov sme sa pýtali aj na avizovanú demisiu ministra práce Milana Krajniaka. Niektorí poslanci sa zhodli na tom, že tomu „nerozumejú a nechápu”. Čo by nasledovalo, ak by dve koaličné strany opustili vládu, akoby mohla fungovať menšinová vláda a za akých okolností by mohla padnúť vláda Igora Matoviča aj bez demisie premiéra vysvetlí ústavný právnik Vincent Bujňák. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.