Sputnik V rozdeľuje: Korčok vs Matovič. Nepravdy v Rusku a čo si zapamätá EÚ
29:24

Sputnik V rozdeľuje: Korčok vs Matovič. Nepravdy v Rusku a čo si zapamätá EÚ

02.03.2021
Témou dnešného dňa a možno aj tých najbližších je rozhodnutie vlády Igora Matovič nakúpiť zatiaľ neregistrovanú vakcínu Sputnik V. Nákup vyvoláva dokonca aj debaty o zotrvaní dvoch koaličných strán vo vláde - dnes večer o tejto teme budú rokovať strana Za ľudí a SaS. Čo však už dnes zaznelo bolo ostrá reakcia na nákup zo strany ministra zahraničia Ivana Korčoka. Hovorí napríklad o tom, že Rusko používa Sputnik ako nástroj hybridnej vojny. Budete počuť aj reakciu premiéra Igora Matoviča. V dnešnom podcaste sme sa preto pozreli na to ako rozhodnutie Slovenska obísť Brusel a nakúpiť neregistrovaný Sputnik komentujú v Rusku, ale aj ako to vidia v EÚ. Budete počuť rozhovor s odborníkom na východnú Európu s Alexandrom  Dulebom zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku. A tiež europoslanca Vladimíra Bilčíka (Spolu). S genetikom Tomáš Szemesom sme sa v krátkosti porozprávali o bezpečnosti ruskej vakcíny. Slovensko má na zozname honorárnych konzulov kontroverzné mená. Je tam napríklad Miroslav Výboh či Oszkár Világi a zoznam sa najnovšie rozšíril aj o oligarchu z CT. Vďaka tomuto “statusu” majú k dispozícii patričné výhody - napríklad špeciálne modré značky, vďaka ktorým sa vo väčšine prípadov vyhnú pokutám za dopravné priestupky. Ministerstvo po zmene vlád však neavizuje plán personálnych zmien, hoci prideľovanie úradov roky vzbudzuje podozrenia. Viac o téme povie investigatívny novinár Martin Turček. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.