Vizitka vlády: chaos v školách a nahnevané mestá
22:33

Vizitka vlády: chaos v školách a nahnevané mestá

05.02.2021
Slovensko má nového špeciálneho prokurátora, je ním Daniel Lipšic.V podcaste budete počuť koaličných poslancov, ktorí vysvetľovali výber práve tohto kandidáta, ktorý vyvolával medzi opozíciou, ale aj ďalšími najviac otáznikov. Budete počuť Michala Šipoša (OĽaNO), Juraja Šeligu (Za ľudí) a Ondreja Dostála (SaS). Slovensko od pondelka prechádza na covid automat, no menia sa opäť aj výnimky. Kde všade budeme potrebovať test? Budete počuť ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Od pondelka sa otvárajú aj školy, vyvoláva to však diskusiu. Niektorí učitelia sa obávajú, že sa tak koronavírus rýchlo rozšíri. Ešte pred tým, ako vláda schválila uznesenie, sme sa rozprávali s viceprezidentkou Slovenskej komory učiteľov a učiteľkou Soňou Puterovou. Mestá a obce majú s otváraním škôl problém, mnohé ani neotvoria. Problémom je nielen šíriaci sa vírus, ale aj nedostatok informácií zo strany vlády. „Nie je možné, aby sme takého informácie nevedeli ani v piatok poobede, keď majú byť otvorené od pondelka školy a majú sa pretestovať žiaci aj učitelia,” povedal ešte pred tým, ako boli známe novinky zo strany vlády, primátor Hlohovca a poslanec strany Za ľudí Miro Kollár. Učitelia sa zrejme budú prednostne očkovať, rozprávali sme sa o tom s poslankyňou Janou Bittó Cigánikovou (SaS). Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.