Väčšina Slovákov sa bude mať lepšie, štvrtina zle, hovorí ekonóm Martin Šuster
38:45

Väčšina Slovákov sa bude mať lepšie, štvrtina zle, hovorí ekonóm Martin Šuster

19.02.2021
Prečo sme najhoršou krajinou v počte obetí pandémie na obyvateľa? Celoplošné testovanie antigénovými testami nám zrejme vôbec nepomáha, a je možné, že dokonca škodí, tvrdí ekonóm a analytik Martin Šuster z iniciatívy Veda pomáha. Lockdown je podľa neho deravý - ľudia chodia, kam sa im zachce. V zahraničí to polícia kontroluje efektívnejšie.  Slovenská ekononika sa podľa neho tento rok spamätá, aj keď sú obchody a reštaurácie zatvorené – a väčšina z nás sa tak bude mať lepšie. Dajte si pozor na ľudí, ktorí sa vyjadrujú k ekonomike, lebo niektorí zo slovenských ekonomických analytikov – sú skôr ideológovia, ktorí nezvažujú pre a proti. Tvrdia iba, že štát je horší a trh lepší.  Moderuje Peter Hanák. 

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.