Slovenská dizajnérka o móde: Pri páde budovy v Bangladéši ľudia zomreli za naše 5-eurové tričká
41:48

Slovenská dizajnérka o móde: Pri páde budovy v Bangladéši ľudia zomreli za naše 5-eurové tričká

16.04.2021
Martina Mareková Kuipers je slovenská slow fashion dizajnérka, ktorá tvorí pod značkou Bartinki. Okrem toho pôsobí od roku 2018 ako koordinátorka Fashion Revolution na Slovensku. Ide o hnutie bojujúce za transparentnosť, etickosť módneho priemyslu aj udržateľnosť. V rámci podcastu Ekocastu sme sa rozprávali nielen o tom, ako sa počas pandémie žije slovenským módnym tvorcom, ale aj o Fashion Revolution Weeku 2021. Čo sa ešte v EKOcaste dozvieš? 95 % vyhodeného oblečenia sa môže upcyklovať. Prečo to nerobíme? Rýchla výroba je dlhodobo neudržateľná. Aké sú predpoklady do budúcnosti? Cena oblečenie nezodpovedá skutočným nákladom na jeho výrobu. Ako je to možné? Vnímajú ľudia záťaž, akú predstavujú pre životné prostredie? Existuje aj módna stopa človeka, ktorá sa čoraz viac zväčšuje. Ako to zmeniť? 

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.