O generačnej chudobe a toxickom strese: keď deti môže čakať budúcnosť v chudobe ako ich rodičov
33:24

O generačnej chudobe a toxickom strese: keď deti môže čakať budúcnosť v chudobe ako ich rodičov

04.01.2021
 Generačná chudoba, odkiaľ sa zobrala a vieme s ňou vôbec niečo urobiť?  „Problém vylúčených ľudí žijúcich v generačnej chudobe je na Slovensku jeden z najväčších. Vedľa nás stále žijú desiatky a stovky tisíc ľudí v zlých podmienkach, blate, častokrát hladujú. Problém sa dedí desaťročia a štát k riešeniu tohto problému pristupuje pomaly," opisuje v dnešnom podcaste Pavel Hrica, spoluzakladateľ a riaditeľ organizácie Cesta von, ktorá pomáha dostať sa ľuďom z generačnej chudoby. Dôsledkom generačnej chudoby je mnohokrát toxický stres. Deti, ktoré sa narodia do náročných podmienok, v ktorých je veľa napätia a núdze, vyrastajú v toxickom strese, opisuje šéf neziskovky Cesta von. „Ako náhle človek zažíva toxický stres, tak automatický stráda pri nástupe do školu, neskôr tu školu nedokončí, nemá dobré vzdelanie, nevie si nájsť dobré zamestnanie a jeho deti sa rodia do toho istého prostredia," opisuje Hrica.  A čo teda môže čakať deti z chudobných rodín, ktoré nemali počas pandémie dostatočný prístup k vzdelaniu?  Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.