Analytik: Extrémisti zneužívajú situáciu. Protesty vezmú ako úspech, skúsia to znova
25:40

Analytik: Extrémisti zneužívajú situáciu. Protesty vezmú ako úspech, skúsia to znova

18.11.2020
Na výročie 17. novembra pochodovalo na proteste proti vláde Igora Matoviča a proti epidemiologickým opatreniam podľa odhadov 10- až 15-tisíc ľudí. A to napriek tomu, že platí zákaz zhromažďovania a mnoho z účastníkov nemalo ani rúška, ktoré sú povinné. Protestovalo sa pred úradom vlády, prezidentským palácom, ale aj budovou parlamentu. Na proteste rečnili kotlebovci a pred parlamentom aj predseda Smeru-SD Robert Fico. O včerajších protestoch sme sa rozprávali s bezpečnostným analytikom a expertom na extrémizmus Danielom Milom. „Niekedy mi to pripomína zlý vtip, že stretne sa na námestí fašista, komunista a konšpirátor. Čo tam robia? Oslavujú 17. november," hovorí v dnešnom podcaste. Včerajšie protesty dnes komentovali aj členovia vlády. Budete počuť ministra vnútra Romana Mikulca, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a premiéra Igora Matoviča. Richard Sulík pripravuje vlastný protipandemický plán, tak ako ho vyzval premiér Igor Matovič. Minister hospodárstva ho dnes čiastočne predstavil. Budete na to počuť aj reakciu premiéra Igora Matoviča. Moderuje Denisa Hopková. Technicky spolupracovali Matej Ohrablo a Mária Kromková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.