Ranná šou: Trnavská Univerzita oslavuje 385 rokov
10:30

Ranná šou: Trnavská Univerzita oslavuje 385 rokov

13.11.2020

Trnavská univerzita si pripomína 385. výročie svojho založenia. Slávnostné otvorenie prvého školského roka sa uskutočnilo 13. novembra 1635, o deň neskôr bola prvá prednáška profesora Martina Palkoviča. Už v tej dobe bola univerzita veľmi pokroková. Viac nám už o histórií univerzity prezradila Henrieta Žažová, ktorá pracuje v Ústave dejín Trnavskej Univerzity.

Podcast Podcast Trnavského rádia je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.