Hosť: Správa bytových domov - nové legislatívne zmeny
29:29
Podcast: Podcast PP

Hosť: Správa bytových domov - nové legislatívne zmeny

07.05.2021

Seriál o legislatívnych témach pri správe bytových domov – pre všetkých, ktorí žijú v bytových domoch, panelákoch, SVB a správcovské spoločnosti – prinášame ďalšie novinky a ich uplatnenie v praxi. 

Odklad vykonania a predloženia vyúčtovania, elektronické hlasovanie vlastníkov – aj to sú „zlepšováky“, ktoré sa vďaka pandémií podarilo uviesť do praxe. Medzi ďalšie aktuálne témy pre správcov, ale aj pre vlastníkov bytov a nebytových priestorov určite patria obnoviteľné zdroje energie, resp. energetická efektívnosť.

Rozprávame sa s expertom v oblasti správy bytových domov a zároveň našim pravidelným hosťom, pánom Marekom Perdíkom, ktorý je právnik a predseda Združenia pre lepšiu správu bytových domov. Odklad vykonania a predloženia vyúčtovania, elektronické hlasovanie vlastníkov – aj to sú „zlepšováky“, ktoré sa vďaka pandémií podarilo uviesť do praxe. Medzi ďalšie aktuálne témy pre správcov, ale aj pre vlastníkov bytov a nebytových priestorov určite patria obnoviteľné zdroje energie, resp. energetická efektívnosť.

Aké otázky sme riešili? 

Možnosť elektronického hlasovania – veľká novinka alebo veľký problém? Zmena je účinná od 1.4.2021 – ako je to v praxi? Môžete hlasovať emailom alebo cez videohovor? Ide o úplne nový typ hlasovania? Aké sú odporúčania nášho hosťa? Zdá sa, že zámer bol dobrý, ale prax ukazuje viac problémov – napríklad ako overiť totožnosť človeka.

Energetická efektívnosť budov a bytových domov – veľká téma obnoviteľných zdrojov z dôvodu,, že v priemere 75% budov v Európe je energeticky neefektívnych. Aké povinnosti majú vlastníci bytového domu vzhľadom na plánované zámery?

Poskytovanie informácií koncovému spotrebiteľovi – aké sú možnosti, preferuje sa najskôr elektronická verzia?

Aké sú novinky vo vzťahu k meracím zariadeniam tepla - povinnosť vybavenia zariadení funkciou diaľkového odpočtu, či odporúčanie „strážiť si“ spotrebu tepla počas roka.

Zhrnutie termínov platnosti a termínov účinnosti nových legislatívnych úprav.

Všetky spomínané legislatívne zmeny a novinky nájdete na www.epi.sk.


Sme Poradca podnikateľa – rozumieme svetu legislatívy - viac ako 30 rokov s vami.
www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.