Hosť: Novinky zo správy bytových domov a legislatívne zmeny
21:04
Podcast: Podcast PP

Hosť: Novinky zo správy bytových domov a legislatívne zmeny

23.02.2021

Pokračujeme v téme, ktorá sa dotýka takmer polovice Slovenska – všetkých, ktorí žijú v bytových domoch, panelákoch, konkrétne SVB a správcovské spoločnosti – všetkých zainteresovaných členov a zodpovedných pracovníkov. Naša moderátorka vyspovedala opäť predsedu Združenia pre lepšiu správu bytových domov, pánaMareka Perdíka.

Konkrétne sme sa dotkli horúcich tém:

  • novo prijatý zákon „Lex korona 2“, ktorého opatrenia ovplyvňujú aj správu bytových domov
  • reakcie SVB a správcov na nové pravidlá
  • stále aktuálny problém hlasovania a vyúčtovania 
  • prebiehajúce súdne spory a lehoty, ktoré sa predĺžili
  • pokračujúci zastavený výkon dražieb do konca februára a jeho dopad na správcov a vlastníkov bytov, aký dôležitý problém sa stále nevyriešil?
  • dlhotrvajúci problém z praxe: odpojenie od centrálneho zdroja tepla z pohľadu SVB a dodávateľov verzus nevyhovujúci verdikt Ústavného súdu v tejto veci
  • nové pravidlá likvidácie SVB od 1.10. 2020 – dôležité zmeny v Obchodnom zákonníku, ktorých sú desiatky
  • mimoriadne vydanie časopisu Zlepšovák, ktoré je voľne dostupné záujemcom nájdete na www.lepsiasprava.sk

Všetky spomínané legislatívne zmeny nájdete na www.epi.sk.

Sme Poradca podnikateľa – viac ako 30 rokov s vami.
www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.