Hosť: Indovia v tímoch - najčastejšie rozdiely a komunikačné bariéry
21:14
Podcast: Podcast PP

Hosť: Indovia v tímoch - najčastejšie rozdiely a komunikačné bariéry

12.01.2021

Vypočujte si 3.časť minisérie Medzikultúrna spolupráca v tímoch - dnes o indickej kultúre.  Naším hosťom je opäť konzultantka medzikultúrnej komunikácie, pani Dr. Eva Gáboriková. 

V predchádzajúcich epizódach sme hovorili o britskej a nemeckej kultúre, s ktorými sú Slováci často v kontakte.  Aké sú najčastejšie komunikačné bariéry Slovákov pri práci s Indami v tímoch?.

Indovia sa veľmi zaujímajú o súkromný život svojich kolegov a svojho manažéra často vnímajú ako „otca“, a to v porovnaní s nami s oveľa väčšou intenzitou.

V prípade indickej kultúry určite myslite na tieto body:

  • Čo znamená small talk pre Indov?
  • Prečo vnímajú Indovia Slovákov ako „chladný národ“ a je to naozaj tak?
  • Je u Indov na prvom mieste rodina alebo pracovný projekt?
  • Znamená indické „áno“ skutočné áno alebo „nie“?
  • Ako je to s vnímaním času a termínov a prečo máme tri dni pridať:-)
  • Ako prežívajú Indovia a ich rodiny súčasnú pandémiu a v čom sú rozdiely medzi nami.
  • Ako dobre začať medzikultúrne online stretnutie – praktická rada.

Medziľudské vzťahy, záujem o ľudí a ich potreby – to je niečo, z čoho by sme si mali brať z Indov príklad. Aj keď to možno pre nás, Slovákov, znie zvláštne, pretože si o sebe myslíme, že sme rodinne založení a o druhých sa zaujímame.

Sme ľudia, a nie stroje. Žiadna kultúra nie je lepšia alebo horšia. Potrebujeme sa len vzájomne spoznať a rešpektovať. A to je výzva súčasnosti pre nás všetkých.

Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami.  

www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.