Hosť: Konkurzy firiem – správca konkurznej podstaty a výkon správy v praxi
15:49
Podcast: Podcast PP

Hosť: Konkurzy firiem – správca konkurznej podstaty a výkon správy v praxi

03.11.2020

Viete koľko máme na Slovensku správcov konkurznej podstaty a v čom spočíva ich práca? Kto sa môže a ako stať správcom konkurznej podstaty? Aké sú zmeny v zákone od 1. októbra 2020?

Dnešnou epizódou otvárame minisériu na trochu náročnejšiu legislatívnu tému, ako je likvidácia a konkurzy firiem, ako aj legislatíva konkurzného práva. Je to však téma vysoko aktuálna a dotýka sa veľkého množstva firiem a podnikateľov, ktorých biznis je v súčasnej dobe ohrozený.

Naším hosťom je Mgr. Marianna Líšková, predsedníčka združenia Správcovia konkurznej podstaty SR, ktoré vzniklo len nedávno a jeho cieľom je nielen zastupovať správcov KP, ale aj šíriť osvetu u laickej a podnikateľskej verejnosti na túto tému a aktívne prispievať k zlepšeniu legislatívy, ktorá sa v praxi dotýka stoviek firiem a podnikateľov, ktorí sa dostali do konkurzu.

V úvodnom rozhovore sa venujeme témam:

  • vzdelávanie správcov konkurznej podstaty a zámery ministerstva
  • kvalifikácia správcu a záujem o túto profesiu v súčasnosti a jej „podnikateľský chlebíček“
  • vplyv pandémie na podnikateľský sektor a zámery Ministerstva spravodlivosti na ochranu firiem pred konkurzom
  • aktuálna legislatíva: Zákon o dočasnej ochrane a snaha zefektívniť proces oddĺženia firiem formou tzv. malého konkurzu
  • zámery nového Združenia pre správcov konkurznej podstaty
  • financovanie správcov konkurznej podstaty pri likvidácii firiem – dlhodobé problémy branže a zmena od 1.10.2020.

Vypočujte si rozprávanie priamo „z kuchyne“ správcov konkurznej podstaty. Legislatívu konkurzného práva nájdete spoľahlivo na www.epi.sk a každoročne prinášame aj odbornú konferenciu Konkurz a reštrukturalizácia.

Viac detailov o novom združení nájdete na webe SKPSR.sk

Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami.
www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.