Daňová a Mzdová pohotovosť PP 020: Podnikateľské kilečko - praktické opatrenia pre podnikateľov
09:04
Podcast: Podcast PP

Daňová a Mzdová pohotovosť PP 020: Podnikateľské kilečko - praktické opatrenia pre podnikateľov

28.10.2020

Podnikateľské kilečko – to sú opatrenia Národnej rady SR na zlepšenie podnikateľského prostredia a zmiernenie dopadu korona krízy.
V dnešnej epizóde Daňovej pohotovosti sa rozprávame s pani Zuzanou Uríkovou, poradkyňou Daňového centra, ktorá uvedie hlavné zmeny v legislatíve.

Ide o zákon č.198/2020 Z.z. , ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti so zlepšovaním podnikateľského prostredia zasiahnutého opatreniami na zamedzenie šírenia choroby COVID-19.
V zákone sú schválené opatrenia administratívnej povahy, ako aj odstránenia byrokratických obmedzení malých a stredných podnikateľov a živnostníkov.
Cieľom zákona je všeobecná podpora podnikateľského sektora a vo viac ako 40 okruhoch sú jednotlivé úľavy, ktoré majú zlepšiť podmienky na podnikanie a oživenie ekonomiky v SR.

Prakticky a konkrétne si vypočujete napríklad o týchto zmenách:

  • ruší sa povinnosť zaplatiť rozdiel, ktorý vznikne na zaplatených preddavkoch na DzPO v určitých prípadoch
  • zvyšujú sa veľkostné hranice na povinný audit účtovnej závierky
  • od 21. júla 2020 je možné do daňových výdavkov uznať vyššiu sumu na spotrebované pohonné látky (o 20 %)
  • predlžuje sa lehota na vyjadrenie sa k protokolu z daňovej kontroly na 30 dní (doteraz 15 dní)
  • ruší sa povinnosť na každom predajnom mieste sprístupniť vyobrazenie pokladničného dokladu z elektronickej registračnej pokladnice, ako aj povinnosť mať reklamačný poriadok na dostupnom mieste
  • ruší sa povinnosť lepiť kontrolnú nálepku na čelné sklo vozidla ako dôkaz o vykonaní technickej kontroly, emisnej kontroly a kontroly originality.


Počúvajte pravidelné epizódy z Daňovej a Mzdovej pohotovosti.
Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami.
www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.