Daňová a Mzdová pohotovosť PP 030: Firemné nákupy od zahraničných osôb
10:15
Podcast: Podcast PP

Daňová a Mzdová pohotovosť PP 030: Firemné nákupy od zahraničných osôb

08.06.2021

Obchodovanie so zahraničnými firmami nie je v dnešnom globalizovanom svete nič neobvyklé. Pozor si však treba dávať na daňové povinnosti. Niektoré cudzokrajné spoločnosti majú dokonca zriadenú na Slovensku organizačnú zložku alebo tzv. kamenný obchod.
Čo všetko je nutné zohľadniť, ak chceme dodržať zákonné povinnosti? Aj o tom nám povie poradkyňa Daňovej pohotovosti, pani Naďa Cígerová. 

O čom sa dozviete:

  • Kto alebo čo je vlastne zahraničná osoba
  • Ktorý zákon pri obchodovaní so zahraničnými osobami zohráva kľúčovú úlohu
  • Aké sú povinnosti slovenského odberateľa
  • Čo v prípade, ak kupuje tovar firma, ktorá nie je platcom DPH
  • Aké konkrétne kroky má podniknúť občan – neprávnická osoba
  • Prenesenie daňovej povinnosti 
  • Nové pravidlá od 1.júla pri predaji tovaru na diaľku pre nezdaniteľné osoby

Počúvajte nás aj nabudúce. Detailné informácie nájdete na www.danovecentrum.sk

Sme Poradca podnikateľa – rozumieme svetu legislatívy - 30 rokov s vami
www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.