Daňová a Mzdová pohotovosť PP #012: Predaj tovaru cez internet
12:03
Podcast: Podcast PP

Daňová a Mzdová pohotovosť PP #012: Predaj tovaru cez internet

18.06.2020

V dnešnej epizóde nám odborná poradkyňa pani Naďa Cígerová ozrejmí zákonné predpisy predaja tovaru cez internet, čiže cez eshop. Aké sú výhody v porovnaní s kamenným predajom, ako je definovaný zásielkový predaj pre účely DPH, miesto dodania pri zásielkovom predaji a správne odvedenie DPH v príslušnej krajine EU?  Poznáte dôsledky aké zo zásielkového predaja vyplývajú predajcom zo zákona?  Kedy nejde o zásielkový predaj z pohľadu DPH?  

Ak si chce firma založiť e-shop, ako sa napríklad účtujú náklady na doménu, alebo prenájom webového miesta? Aké sú pravidlá pre odvedenie DPH, ak váš e-shop predáva tovar do Česka, Belgicka či Írska?   Počúvajte a dozviete sa viac.

Táto epizóda je súčasťou Podcastu PP, ktorú prináša Poradca podnikateľa. Moderuje naša dvorná moderátorka Michaela Pastorková - Závodná.  A už ide o jednu z posledných epizód nahrávaných telefonicky.

Poradca podnikateľa sa za 30 rokov svojej existencie stal synonymom pre spoľahlivé informácie a služby z oblasti legislatívy a ekonomiky. Sledujte nás na sociálnych sieťach a v prípade, že chcete dostávať aktuálne novinky a získať ďalšie výhody, registrujte sa na www.zakon.sk  

Sme Poradca podnikateľa - 30 rokov s vami - www.pp.sk

Podcast Podcast PP je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.