DIALÓGY: Enviro program DJGT ZELENÁ SCÉNA
23:31
Podcast: Podcast DJGT

DIALÓGY: Enviro program DJGT ZELENÁ SCÉNA

21.04.2021

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského zaviedlo v nedávnom období základné environmentálne kroky do chodu divadla. Vyústili do rozhodnutia akcentovať ich trvalo a stabilne v ucelenom environmentálnom programe ZELENÁ SCÉNA.

Program predstavili umelecký šéf PETER PALIK a dramaturgička URŠUĽA TURČANOVÁ. V neformálnom rozhovore priblížili teoretické aj praktické možnosti, ako môže verejná inštitúcia minimalizovať svoj dopad na životné prostredie a kreatívne formovať povedomie o environmentálnych témach. Hovorili o konkrétnych spôsoboch nielen v materiálnej, ale aj vzdelávacej sfére. Dotkli sa potreby tvoriť nový jazyk a nové spôsoby komunikácie v dobe, kedy umenie prechádza krízou podobne ako životné prostredie.

Podcast Podcast DJGT je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.