DIALÓGY: Návrat k témam Noci divadiel DJGT 2.časť
23:05
Podcast: Podcast DJGT

DIALÓGY: Návrat k témam Noci divadiel DJGT 2.časť

08.04.2021

V podcaste prinášame návrat k témam Noci divadiel DJGT – Noci so svetlom pre každého. Rozhovor o tolerancii a obohacovaní sa inakosťou nielen v umení je prezentovaný premiérovo v podobe podcastu.

Hosťom moderátora Richarda Sanitru bola spisovateľka KATARÍNA KUCBELOVÁ, autorka knihy ČEPIEC, podľa ktorej vzniká v DJGT rovnomenná inscenácia. Medzi jej témy patrí aj hľadanie vlastného prístupu k rómskej minorite a ich kultúre, spolužitie v obci Šumiac, pomenúvanie dôvodov vedúcich k extrémizmu, rozvoj kritického myslenia, podpora slobody.

Tieto témy pripomíname aj pri príležitosti dnešného MEDZINÁRODNÉHO DŇA RÓMOV, ktorého cieľom je zvýšenie povedomia o rómskej kultúre, ochrana a podpora ich ľudských práv, prevencia diskriminácie a upozornenie na problémy, ktorým v Európe čelia.

Podcast Podcast DJGT je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.