LITERATÚRA: J.G.Tajovský: Horký chlieb
13:41
Podcast: Podcast DJGT

LITERATÚRA: J.G.Tajovský: Horký chlieb

10.03.2021

Podcastový okruh LITERATÚRA predstaví pútavou formou tvorbu patróna DJGT Jozefa Gregora Tajovského.

V krátkej poviedke Horký chlieb, zaznamenal silnú postavu matky v jej náročnom existenčnom zápase. Tajovský ako bankový úradník a literát dôverne poznal neľahké sociálne pozadie spoločenských pomerov na začiatku dvadsiateho storočia.

Predveľkonočné ovzdušie a dilemy hlavnej hrdinky  v spomínanom príbehu nám  priblíži herečka Barbora Špániková.

Podcast Podcast DJGT je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.