Podcast DJGT

Podcast DJGT

platforma Divadla J.G.Tajovského, v rámci ktorej vám budeme prinášať zaujímavé informácie z diania v našom divadle.

Podcast Podcast DJGT je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (6 epizód)

00:23:22
  
pred 4 hodinami

DIALÓGY: Cesta k hereckej interpretácii

Herečky TEREZA SLAVKOVSKÁ a DANA KAROLOVÁ, predstaviteľky dvoch hlavných ženských postáv pripravovanej inscenácie Čepiec, predstavia v podcastovom okruhu DIALÓGY DIVADLO svoju postupnú cestu k hereckej interpretácii Katky a Iľky.
00:26:46
  
03.02.2021

DIALÓGY: Dialógy o témach knihy čepiec

V aktuálnom podcaste  sa bude Richard Sanitra rozprávať s dramaturgičkou Uršuľou Turčanovou o oceňovanej knihe Kataríny Kucbelovej Čepiec, podľa ktorej vzniká v DJGT originálna inscenácia. 
00:16:16
  
29.01.2021

LITERATÚRA:J. G. Tajovský: Prvé hodinky

Tajovského zásadovosť a humanizmus sú neoddeliteľnou súčasťou jeho života a tvorby a v tomto smere sú rovnako inšpiratívne práve v dnešnej dobe. Jeho literárne spomienky na povestný Radvanský jarmok a starých rodičov Greškovcov ožijú v umeleckej interpretácii Vladimíra Rohoňa, ktorý na našom javisku...
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK