Dohody o zdieľanom príjme / Ako získať štartovací kapitál pre dobré vzdelanie
25:42

Dohody o zdieľanom príjme / Ako získať štartovací kapitál pre dobré vzdelanie

20.03.2021
Potrebujete financovať svoje vzdelanie? Predstavte si, že by ste našli investora, ktorý by vám ho zaplatil a vy by ste mu neskôr, keď sa zamestnáte, pár rokov vracali niekoľko percent zo svojho príjmu. S ekonómom Robertom Chovanculiakom (INESS) sme sa rozprávali o dohodách o zdieľanom príjme (Income Shared Agreement), ktoré predstavujú trhovú reakciu jednak na vysoké náklady na vzdelanie, jednak na nekvalitné vysoké školstvo. Reláciu Porozumieť ekonomike vám prinášame v spoluprácie s Hanns Seidel Stiftung Slowakei / Nadáciou Hannsa Seidela Slovensko.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.