Lekárka Kristína Visolajská: Kariéru som nateraz dala bokom, ale nepodriadila som všetko deťom
25:13

Lekárka Kristína Visolajská: Kariéru som nateraz dala bokom, ale nepodriadila som všetko deťom

14.02.2021
Rozhovor s mamou 5 detí, lekárkou a manželkou člena krízového štábu Petra Visolajského o korone, deťoch a manželstve. Korona je v ich rodine už niekoľko mesiacov hlavnou témou. Aj keď pandémia Kristíne Visolajskej najmä na začiatku naplno zamestnala manžela a bolo pre ňu náročné zladiť chod domácnosti s piatimi deťmi, táto situácia ich paradoxne viac spojila ako rozdelila. „Keďže sme obaja lekári, je to pre nás po tej profesijnej stránke mimoriadne zaujímavé sledovať každý deň nové informácie a vývoj. Veľmi veľa o tom diskutujeme. Pozorne sledujem dianie vo svete, čítam odbornú literatúru a pripravujem manželovi rešerše,“ hovorí Visolajská v Postoj TV. Aj keď sa profesijne stiahla, našla si svoju cestu, ako skĺbiť prácu s rodinným životom. „V ambulancii pracujem na skrátený úväzok a som nápomocná manželovi, ako viem. Uvedomujem si, že je pracovne veľmi vyťažený, a keď má naša rodina normálne fungovať, musí dať jeden z nás kariéru trochu bokom. Ja som sa rozhodla ho podporovať, lebo mám pocit, že takto je to pre všetkých lepšie a efektívnejšie. Mám radosť z jeho úspechov, ktoré sme takýmto rozložením síl vlastne dokázali spolu,“ vysvetľuje Visolajská. Počas prvej vlny sa pripravovala na atestáciu. „Keby mi niekto povedal, že budem atestovať počas korony, keď je muž v Permanentnom krízovom štábe, deti doma bez online vzdelávania a na výpomoc starých rodičov môžem zabudnúť, neverila by som, že sa to dá zvládnuť,“ spomína na obdobie spred roka. Počas korony však objavila výhodu mať päť deti s malým vekovým rozdielom, pretože tvoria takú samostatnú malú partiu. „Nemusím sa im neustále venovať, medzi sebou sa prehrajú, prečítajú si knižky, pomôžu si s učením. Mne tak zostáva nejaký čas robiť veci, ktoré potrebujem pre seba,“ zdôrazňuje dôležitosť času, ktorý by mamy mali venovať samy sebe. A že je korona u Visolajských témou číslo jeden svedčí aj fakt, že ich deti menia obsahy večerných modlitieb. „Deti sa modlili za to, aby už bola vakcína, teraz aktuálne, aby neprišiel juhoafrický variant koronavírusu,“ hovorí s úsmevom. Moderuje Jana Zlatohlavková

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.