Digitálna transformácia: Byť na homeoffice neznamená, že sme denne 24 hodín online
37:13

Digitálna transformácia: Byť na homeoffice neznamená, že sme denne 24 hodín online

21.03.2021
Bude homeoffice a online vzdelávanie už bežnou súčasťou nášho života? Rozprávame sa s odborníčkou na digitálnu transformáciu v oblasti školstva Marcelou Havrilovou. Žijeme digitálnu dobu. Do online priestoru si mnohí počas súčasnej pandemickej situácie presunuli aj svoju prácu. „Práca z domu je však proces, ktorému sa treba učiť. Byť na homeoffice neznamená, že sme denne 24 hodín online. Keď sa nenaučíme základným náležitostiam homeofficu, veľmi ľahko vyhoríme, prestane nás práca baviť, začneme mať zdravotné problémy. Je to teraz veľká téma, s ktorou sa musia popasovať mnohí. Avšak je to aj otázka pre firmy, aké nároky kladú v tomto čase na svojich zamestnancov,“ vysvetľuje Havrilová v Postoj TV a načrtáva základné pravidlá homeofficovej kultúry. „Je dôležité porozumieť zmenám, ktoré prináša digitálna transformácia. Len tak budeme vedieť na ne bez strachu reagovať. Ten vývoj je nezvratný. Mnohí si myslia, že sa vrátime k normálu, ako sme ho poznali pred pandémiou. Návrat však už nebude možný. Smeruje to k takzvanému hybridnému modelu výkonu svojej práce a tiež k hybridnému modelu vzdelávania,“ hovorí Havrilová v Postoj TV o zmenách, ktoré pandemická situácia v mnohých oblastiach urýchlila. Najmä v oblasti vzdelávania sa otvorili nové možnosti, ktoré majú učitelia prostredníctvom nových technológií k dispozícii, aby zefektívnili a zatraktívnili vyučovací proces. Moderuje Jana Zlatohlávková.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.