Vladyka Cyril Vasiľ: Necítim nostalgiu za Vatikánom, najviac mi chýba moja skautská rodina
25:03

Vladyka Cyril Vasiľ: Necítim nostalgiu za Vatikánom, najviac mi chýba moja skautská rodina

04.10.2020
O návrate na Slovensko, úradovaní v Košiciach, koronakríze i spolupráci s Postojom hovorí v relácii Osobne vladyka Cyril Vasiľ. Príchod gréckokatolíckeho arcibiskupa do Košickej eparchie na začiatku roka bol náhly, nečakaný a prekvapivý. Ako sa on sám pozerá na udalosti spred ôsmich mesiacov? „Na Kongregácii pre východné Cirkvi som strávil dve funkčné obdobia, bolo logické očakávať nejaký posun. A keď Svätý Otec povedal, že by ma potreboval v Košiciach, nebolo čo riešiť,“ povedal v Postoj TV. Podľa jeho slov menovanie do Košíc nie je podmienené hľadaním riešenia v kauze biskupa Milana Chautura. Práve táto kauza bola spájaná s možnými dôvodmi jeho príchodu na Slovensko. V súvislosti s opatreniami počas pandémie ho prekvapili rôzne diskusie pseudoteologického charakteru, ktoré spochybňovali rozhodnutia biskupov. Tí sa podľa neho zachovali zodpovedne v intenciách toho, že cirkev sa stará o duchovné, ale aj telesné zdravie svojich veriacich. Zároveň odporúča podrobne si preštudovať list kardinála Saraha. „Nesmieme sa nechať prinúť k čisto sekulárnemu chápaniu pôsobenia cirkvi. Liturgické zhromaždenia nemajú byť vnímané ako voľnočasové aktivity,“ uzatvára vladyka Vasiľ. Pozn. redakcie: Relácia bola prednahrávaná 23. 9. 2020.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.