Líder väzenského spoločenstva: Keď vidím plakať odsúdeného, nepochybujem, že je to Božia práca
48:28

Líder väzenského spoločenstva: Keď vidím plakať odsúdeného, nepochybujem, že je to Božia práca

13.06.2021
Michal Libant pracoval 20 rokov v leopoldovskej väznici. Sám zažil obrátenie a dnes o Bohu hovorí najťažším kalibrom vo väzniciach po celom Slovensku i v Čechách. „Všetko sa to začalo koncertom Lámačských chvál. Pozval som ich hrať do leopoldovskej väznice pre tie najťažšie prípady. A postupne Boh lámal srdcia niektorých odsúdených, začali sme sa pravidelne stretávať na biblickom krúžku. Si predstavte tých tvrdých chlapov, ako dvíhajú ruky a spievajú piesne chvál,“ opisuje v Postoj TV Michal Libant začiatky spoločenstva Dismas, do ktorého patrí vyše 700 väzňov. „Veľmi ťažko si získavate ich dôveru. Sú voči vám upodozrievaví, nechápu, prečo vôbec niečo pre nich nezištne robíte. Vo väznici platí, že podľa seba súdim teba. Oni sú manipulátori, klamári, mnohí niekoľkonásobní vrahovia, a pomôže len Boží zásah, ktorý pohne ich vnútrom. Potom sa vám otvoria, rozpovedia svoj príbeh a s dôverou prosia o modlitbu,“ hovorí Libant o svojej práci, v ktorej bol svedkom nejedného zázračného obrátenia, odpustenia, návratu k rodinných väzbám. Vypočujte si silné príbehy o mužoch, ktorí až vo väznici našli Boha a uverili v neho. Moderuje Jana Zlatohlávková.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.