Hovorca KBS Martin Kramara: Nosenie rúška a prijímanie na ruku nie sú prejavy slabej viery
30:21

Hovorca KBS Martin Kramara: Nosenie rúška a prijímanie na ruku nie sú prejavy slabej viery

21.09.2020
Ako cirkev zvláda pandémiu? Dokedy sa bude prijímať do rúk? Kto nemusí mať v kostole rúško? Hovorca KBS Martin Kramara považuje za kľúčové, že cirkev obmedzenie verejných bohoslužieb komunikovala pozitívnym spôsobom a presviedčala ľudí, aby dodržiavali opatrenia. „Keby to tak nebolo, ľahko by došlo k revolte nielen v cirkvi, ale aj v spoločnosti,“ povedal v Postoj TV. Už niekoľko mesiacov platí odporučenie biskupov, že Eucharistia sa prednostne prijíma na ruku. Stále sa však medzi veriacimi vedú polemiky o tom, či takýto spôsob nie je nedôstojný. Kramara považuje takéto pochybnosti za dôsledok toho, že z dôvodu rýchleho nástupu pandémie nebol čas na potrebnú katechézu. Nosenie rúšok na bohoslužbách je samozrejmosťou. „Keby kňaz tvrdil, že veriaci nemusia v chráme nosiť rúško, ak majú silnú vieru, bola by to opovážlivosť a nie prejav silnej viery,“ hovorí Kramara. V relácii Osobne hovorí aj o tom, ako on osobne prežíva tieto mesiace a aké výzvy mu toto špecifické obdobie prinieslo.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.