Bizniscentrá prepúšťajú / Udrží si Slovensko odvetvie, kde platy dosahujú tisíce?
20:10

Bizniscentrá prepúšťajú / Udrží si Slovensko odvetvie, kde platy dosahujú tisíce?

06.02.2021
Centrá zdieľaných podnikových služieb (alebo hovorovo „bizniscentrá“) sú tretím najväčším odvetvím slovenskej ekonomiky. No tri veľké značky z tejto oblasti - AT&T, Johnson Controls a IBM – ohlásili prepúšťanie. Martin Reguli, analytik Nadácie F. A. Hayeka, kedysi v bizniscentre jednej nadnárodnej korporácie sám pracoval a dianie v odvetví stále sleduje. V novom vydaní našej videorelácie Porozumieť ekonomike sme sa rozprávali o dôvodoch prepúšťania, či si prepustení uprostred koronakrízy nájdu podobne lukratívnu prácu, a či sa práca z domu vďaka pandémii premení z firemného benefitu na normálnu súčasť života v korporátoch.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.