Skaut Marián Suvák: Máme radi výzvy, priniesť Betlehemské svetlo v tomto roku je jednou z nich
19:45

Skaut Marián Suvák: Máme radi výzvy, priniesť Betlehemské svetlo v tomto roku je jednou z nich

20.12.2020
Tradíciu odpaľovania Betlehemského svetla neprerušila ani korona. Aj keď sa mnohé veci museli pre prijaté protiepidemické opatrenia robiť inak, Betlehemské svetlo priniesli skauti na Slovensko aj po 31-krát. „Skauti majú radi výzvy a priniesť Betlehemské svetlo v tomto roku je bezpochyby jednou z nich. Tentoraz však musíme dôsledne chrániť okrem plamienka aj seba a svoje okolie,“ hovorí v Postoj TV koordinátor Betlehemského svetla Marián Suvák. Vysvetľuje tiež, akým spôsobom sa svetlo distribuovalo do jednotlivých regiónov Slovenska a ako je možné si ho v týchto dňoch odpáliť a priniesť si spolu s ním do domácností aj posolstvo pokoja a nádeje, ktoré v tomto čase potrebujeme ešte viac ako inokedy. A aká je záruka, že nám doma horí skutočne svetlo z Betlehema? „Skauti nikdy neberú so sebou len jeden lampášik, majú vždy aj záložný zdroj. Za tie roky poznáme stovky príbehov, ako plamienok počas transportu oduševnene zachraňovali alebo prinášali svetlo na určité miesto na viackrát. Prvý bod skautského zákona hovorí, že na skautovu česť sa dá spoľahnúť. Aj to je garancia toho, že sa k ľuďom skutočne dostane originálne svetlo z Betlehema,“ vysvetľuje Suvák. V Betleheme svetlo každoročne odpaľuje dieťa z Rakúska, ktoré ho prinesie do svojej krajiny a odtiaľ sa potom šíri do sveta. Vo Viedni ho preberajú aj slovenskí skauti, ktorí Betlehemské svetlo odovzdávajú kolegom z Poľska a Ukrajiny.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.