Ministerka spravodlivosti: Niektorí sudcovia po reformách možno odídu
49:01

Ministerka spravodlivosti: Niektorí sudcovia po reformách možno odídu

10.12.2020
Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková hovorí o svojej veľkej justičnej reforme, ktoré reaguje na najväčšie problémy nášho súdnictva. V diskusii odzneli tieto otázky: ✅ Má ministerka pochybnosti o morálnej integrite nového generálneho prokurátora Maroša Žilinku? ✅ Ako ľudia v bežnom živote pocítia zmeny, ktoré momentálne ministerka presadzuje vo svojej reforme? ✅ Prečo sa Kolíková dostala do sporu so šéfom Ústavného súdu a aké argumenty brala do úvahy pri vážnych zmenách Ústavy Slovenskej republiky? ✅ Ak sú najväčším problémom našej justície ľudia - teda amorálni sudcovia - je cieľom Márie Kolíkovej práve personálna obmena? Ako ju vie dosiahnuť? ✅ Čo hovorí šéfka rezortu spravodlivosti na obavy niektorých konzervatívcov, že na dôležité miesta v justícii dosadí svojich liberálnych priateľov? ✅ Ako môžeme merať úspech jej reformy?

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.