Poslankyňa Hatráková: Heráka neobhajujem, no za svojimi slovami si stojím
25:05

Poslankyňa Hatráková: Heráka neobhajujem, no za svojimi slovami si stojím

09.06.2021
Poslankyňa a dlhoročná psychologička Katarína Hatráková (Kresťanská únia) sa stala predmetom verejnej kritiky za svoje vyjadrenia spojené s jej kolegom Jánom Herákom (OĽaNO), ktorý je obvinený zo sexuálneho zneužívania. Hatrákovej vyčítajú, že jej slová znejú ako Herákova obhajoba. V rozhovore pre Postoj TV však poslankyňa tvrdí, že to nie je pravda a o vine či nevine Jána Heráka majú rozhodnúť kompetentné orgány. Ako odborníčka sa však pri tejto kauze snaží upozorniť na dlhodobé problémy, ktoré súvisia s vyšetrovaním podobných deliktov. Výroky Kataríne Hatrákovej sa nepáčili ani Lige za duševné zdravie, ktorá vydala vyhlásenie s konkrétnymi argumentami. Pod vyhlásenie sa podpísalo vyše 50 psychológov a psychiatrov. Hatráková vysvetľuje, že Liga ju v zásade kritizuje za vyjadrenia, ktoré nikdy nepovedala a mrzí ju, že jej profesní kolegovia sa s ňou o jej postoji nerozprávali pred medializáciou vyhlásenia.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.