Minister obrany Naď: Vedci nám nevedeli poradiť nič lepšie, ako kompletný lockdown
34:43

Minister obrany Naď: Vedci nám nevedeli poradiť nič lepšie, ako kompletný lockdown

27.10.2020
Minister obrany Jaroslav Naď hovorí o tom, či je armáda pripravená zorganizovať celoslovenské testovanie antigénovými testami. Má armáda dosť personálu či ochranných prostriedkov? Ako vyzerá spolupráca so samosprávami, ktorá bude niesť väčšiu časť zodpovednosti, ako pri testovaní na Orave a v Bardejove? Minister zároveň odpovedá aj na dva najväčšie otázniky, spojené s testovaním. Prvým je bezpečnosť celej akcie. Jaroslav Naď tvrdí, že riziko, že človek sa počas testovania nakazí, nie je o nič väčšie, ako keď ide nakúpiť do obchodu. Druhým problémom testovania je spoľahlivosť antigénových testov. Na výzvu niektorých špičkových vedcov, že testy treba najskôr validovať – teda pozitívne testovaných z Oravy a Bardejova opätovne pretestovať PCR testami a z negatívne testovaných otestovať náhodne vybratú vzorku – minister odpovedá, že na takéto overenie už nie je čas. Zároveň tvrdí, že na istej vzorke už boli testy, ktoré štát nakúpil, experimentálne validované. Výsledky tejto validácie sú veľmi uspokojivé. Štát tiež podľa Jaroslava Naďa nemá okrem úplného "zatvorenia" krajiny iné možnosti, ako pretestovať celé Slovensko antigénovými testami. Inú alternatívu podľa ministra neponúkajú ani odborníci z pandemickej komisie. Diskusia s Jaroslavom Naďom reflektuje aj aktuálnu politickú realitu. Potláča rétorika predsedu vlády slobodnú diskusiu, keď nesúhlasné hlasy premiér kritizuje na tlačových konferenicách? A nerobí vláda pri koronakríze aj prehnaný a nepravdivý marketing?

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.