Biochemik Čekan: Vedecky ešte nevieme povedať, či je celoplošné testovanie naozaj dobrý nápad
24:56

Biochemik Čekan: Vedecky ešte nevieme povedať, či je celoplošné testovanie naozaj dobrý nápad

22.10.2020
Biochemik Pavol Čekan hodnotí kombináciu opatrení lockdownu a plošného testovania. Zároveň otvorene hovorí, že to, či je celoplošné testovanie Slovenska antigénovými testami dobrý nápad, by ukázala až validácia testov, ktoré sme nakúpili. Zatiaľ však tieto informácie nemáme, preto by sme po pretestovaní Oravy a Bardejova mali získané dáta vedecky vyhodnotiť a až na základe výsledkov by sme sa mali rozhodnúť, či má zmysel testovať celé Slovensko. V prípade, že tak neurobíme, nám hrozia významné riziká. Pavol Čekan hovorí aj o tom, že ho na našej verejnej diskusii ho najviac mrzí to, aká je fragmentovaná. Naznačuje aj, kto túto neželanú fragmentáciu zapríčiňuje.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.