Spisovateľ Josef Formánek: Pil som, aby som tlmil výčitky. Oslobodilo ma ticho, kde som našiel Boha
33:24

Spisovateľ Josef Formánek: Pil som, aby som tlmil výčitky. Oslobodilo ma ticho, kde som našiel Boha

14.03.2021
Osobný rozhovor o ťažkom boji so závislosťou, o hľadaní zmyslu života i samého seba. A o oslobodzujúcom tichu. Jeho spisovateľskej etape predchádzala etapa cestovateľská. Precestoval desiatky krajín po celom svete a svoje zážitky preniesol na stránky kníh. Prešiel si tiež ťažkou cestou boja so závislosťou od alkoholu, o čom napísal knihu Úsmevy smutných mužov, ktorá sa stala predlohou k rovnomennému filmu. Pred pár mesiacmi mu vyšla Kniha o tichu. „Je to moja najosobnejšia kniha. Je o hlbokom tichu, ktoré som náhle zažil pred štyrmi rokmi, keď sa zo mňa počas jednej noci stal veriaci človek. Našiel som Boha. A spoznal som tiež seba samého. Tá noc ma úplne zmenila. To ticho ma oslobodilo. A akokoľvek paradoxne to znie, v utrpení som spoznal veľký dar, vďaka ktorému sa zo mňa mohol stať iný človek,“ hovorí v Postoj TV spisovateľ Josef Formánek o svojom obrátení. Moderuje Jana Zlatohlávková.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.