Nový biskup Beňo: Knihy asi písať nebudem. Chcem sa viac stretávať s ľuďmi ako sedieť v kancelárii
17:15

Nový biskup Beňo: Knihy asi písať nebudem. Chcem sa viac stretávať s ľuďmi ako sedieť v kancelárii

04.02.2021
Vysviacka nitrianskeho pomocného biskupa bude koncom apríla, dovtedy zostáva Peter Beňo v Skalke nad Váhom. „Aj pre súčasnú pandemickú situáciu som po dohode s diecéznym biskupom Judákom pristúpil na najneskorší možný termín v nádeji, že už sa opatrenia uvoľnia a na vysviacke sa bude môcť zúčastniť každý, kto bude mať záujem,“ hovorí v Postoj TV pomocný biskup Beňo. O svojom menovaní sa dozvedel len niekoľko dní pred oficiálnym zverejnením od apoštolského nuncia. „Naozaj ma to veľmi prekvapilo. Už od detstva som chcel byť kňazom, ale nikdy som nemal túžbu po takomto úrade. Nie som typ teológa-filozofa, knižky asi písať nebudem. Chcel by som preto v tejto svojej novej službe robiť naďalej to, čo viem, byť viac medzi ľuďmi ako sedieť za stolom v kancelárii,“ načrtáva biskup svoju víziu. Pastoračne v súčasnosti pôsobí na pútnickom mieste Skalka nad Váhom. Práve odkaz pustovníkov Andreja-Svorada a Beňadika si chce priniesť aj do biskupského pôsobenia. „Svätí pustovníci nás aj v dnešnej dobe učia vyrovnanosti medzi prácou a modlitbou, učia nás hľadať si priestor na ticho a samotu. Toto všetko potrebuje aj biskup, aby mal čas na budovanie vzťahu s Pánom a vo svojej činnosti nehlásal seba, ale to, čo od neho dostáva." Moderuje Jana Zlatohlavkova

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.