ADHD sa netýka len detí, aj dospelí trpia hyperaktivitou. Ich silná stránka je kreativita.
19:47

ADHD sa netýka len detí, aj dospelí trpia hyperaktivitou. Ich silná stránka je kreativita.

25.06.2020
Je ADHD diagnóza „ušitá“ pre nevychované deti? Mnohí rodičia, ktorí majú hyperaktívne dieťa, zápasia aj s takýmto pohľadom spoločnosti. ADHD alebo porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou je v súčasnosti najbežnejšia neurovývojová porucha, ktorá sa mnohým spája najmä s neposednými deťmi. Nie však každé neposedné dieťa má ADHD. Kde je tá hranica, kedy by mal rodič zbystriť pozornosť a obrátiť sa na odborníka? Rozprávali sme sa s Janou Muránskou z terapeuticko-vzdelávacieho centra RATA, ktoré sa venuje deťom s vývinovými poruchami. Podľa prieskumov osvetovej organizácie ADHD Europe má v Európe poruchu pozornosti 5 % detí školského veku a 4 % dospelých. ADHD teda nie je detská diagnóza, z ktorej človek vyrastie. Mnohým diagnostikovali ADHD až v dospelom veku.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.