František Mikloško: Demokratická časť Slovenska je v rozklade
27:30

František Mikloško: Demokratická časť Slovenska je v rozklade

17.11.2020
November 1989 priniesol demokraciu, ale stále prebieha zápas o to, ako má Slovensko vyzerať. Je to zápas medzi ľuďmi, ktorí stále potrebujú autoritárskeho vládcu typu Mečiar, Fico alebo Matovič a medzi demokraticky zmýšľajúcou časťou spoločnosti. Tá demokratická časť sa však nachádza v rozklade, hovorí bývalý disident, politik a publicista František Mikloško. Najväčší problém, ktorý prináša premiér Igor Matovič je fakt, že všetci ministri okolo neho sú ticho a stoja v predklone. Zažívame krízu strednej generácie. Stredná generácia totiž vyrastala v zápase o materiálnu existenciu, preto je formovaná pragmaticky a stratila potrebnú "nadstavbu". Nič sa s tým nedá robiť a nápravu môže priniesť len ďalšia generácia, čo vidíme aj na príbehu Jána Kuciaka. V umení chýba vízia a nádej. V Novembri 89 bolo znakom času zjednocovanie, dnes je to rozpad. Katolícka cirkev bude musieť zohrať obrovskú rolu v neistote, ktorá vládne svetu. Predtým však bude musieť prejsť veľkou vnútornou očistou. Na Slovensku nikdy neprestali byť ostrovčeky slobody a to nám dáva nádej aj do budúcnosti. Človek musí byť vo svete, ale musí aj načúvať to, čo hovorí Boh, ponoriť sa do modlitby.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.