Jozef Dravecký: Od matematika a člena tajnej cirkvi až po veľvyslanca vo Vatikáne
01:00:34

Jozef Dravecký: Od matematika a člena tajnej cirkvi až po veľvyslanca vo Vatikáne

29.12.2020
Bývalý diplomat, matematik či člen tajnej cirkvi Jozef Dravecký hovorí o svojom inšpiratívnom životnom príbehu, ktorý opísal aj v knihe Presahy: Od matematiky k diplomacii. V rozhovore s Michalom Magušinom hovorí aj o týchto témach: 👉 Ako sa vyrastalo v náročných päťdesiatych rokoch 20. storočia a či jeho rodina trpela pre vieru 👉 Čo Jozefa Draveckého už v detstve viedlo k poznaniu najdôležitejších svetových jazykov 👉 Čo z praktického hľadiska znamenalo byť členom tajnej cirkvi 👉 Prečo sa ako učiteľ matematiky rozhodol pomáhať krajinám tretieho sveta a za akých skromných podmienok žil so svojou rodinou v Tunisku 👉 Za akých okolností sa po Nežnej revolúcii dostal do diplomacie a aké boli najdôležitejšie momenty jeho diplomatickej kariéry 👉 Ako sa Jozef Dravecký s odstupom času pozerá na zmysel svojho životného príbehu

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.