Globálna harmonizácia daní / Biden chce spolu s Európanmi viac zdaniť Amazon, Google a spol.
19:09

Globálna harmonizácia daní / Biden chce spolu s Európanmi viac zdaniť Amazon, Google a spol.

05.06.2021
Na popud amerického prezidenta Bidena lídri krajín G7 v týchto dňoch rokujú o minimálnej globálnej dani, ktorá by veľkým nadnárodným spoločnostiam zabránila agresívne optimalizovať svoju daňovú povinnosť. O tom ako tieto optimalizácie fungujú a čo by reforma mala priniesť sme sa rozprávali s advokátom a ekonómom Petrom Vargom, ktorý sa špecializuje na daňové právo. Vypočujte si nový diel našej relácie "Porozumieť ekonomike" s Lukášom Krivošíkom.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.