Ekonóm Ján Tóth / Ak skrotíme vírus, zotavenie ekonomiky môže byť rýchle
23:31

Ekonóm Ján Tóth / Ak skrotíme vírus, zotavenie ekonomiky môže byť rýchle

19.12.2020
S ekonómom Jánom Tóthom, predsedom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, sme bilancovali rok 2020 po ekonomickej stránke a spýtali sme sa ho či v roku 2021 máme mať nádej na rýchle oživenie. V novom vydaní našej videorelácie Porozumieť ekonomike sa okrem iného dozviete: -Ako je možné, že vláda robí tento a budúci rok vysoké rozpočtové deficity, no podnikatelia sa aj tak sťažujú, že im málo pomáha s následkami pandémie? -Prečo v koronakríze až tak nevadia rekordné rozpočtové deficity. -Bude mať zotavenie ekonomiky budúci rok tvar písmena „V“ alebo sa máme pripraviť skôr na stagnáciu v tvare písmena „L“? -Hrozí nám obdobie zvýšenej inflácie a stúpania cien? -Ako hodnotí Rada pre rozpočtovú zodpovednosť posledné zmeny v dôchodkovom systéme? -Čo si Ján Tóth myslí o rodičovskom bonuse z dielne ministerstva práce. -A či je optimista, pokiaľ ide o rok 2021. Toto vydanie videorelácie Porozumieť ekonomike vzniká v spolupráci s Nadáciou Hannsa Seidela Slovensko.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.