Rehoľná sestra: Bolo mi veriacich ľúto. Ako môžu staviť celý svoj život na niečo, čo neexistuje?
35:53

Rehoľná sestra: Bolo mi veriacich ľúto. Ako môžu staviť celý svoj život na niečo, čo neexistuje?

28.03.2021
Rozhovor s augustiniánkou Nikolou Matuszykovou o tom, ako chcela ako neveriaca odvracať ľudí od Boha, namiesto toho sama zažila obrátenie. Rehoľná sestra Nikola Matuszyková vstúpila pred piatimi rokmi k augustiniánkam. Ako tínedžerka sa však pohybovala v úplne inej partii, kde sa zriekla Boha. Zaumienila si „misionársky“ pôsobiť a chcela čím viacerých presvedčiť o tom, že Boh nie je: „Pre mňa boli mladí veriaci dosť mimo. Chcela som im úprimne pomôcť. Veď predsa nemôžu staviť celý svoj život na niečo, čo neexistuje. Bolo mi ich ľúto,“ hovorí v Postoj TV. Moderuje Jana Zlatohlávková.

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.