Gábor Grendel: Čakal som, že ministerka Kolíková bude viac nad vecou
29:27

Gábor Grendel: Čakal som, že ministerka Kolíková bude viac nad vecou

11.05.2021
Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) vysvetľuje pozadie vnútrokoaličného rozhodovania ohľadom odvolávania ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Fakt, že proti odvolaniu ministerky Kolíkovej hlasovalo len 22 z 53 poslancov OĽaNO považuje za úplne normálne, pretože niektorých poslancov ministerka nepresvedčila. "Nerobil by som z toho fetiš." Grendel odmieta konštatovania niektorých komentátorov, že odvolávaním Kolíkovej sa dostal do konfliktu Igor Matovič a Eduard Heger a zvíťazila "Hegerova línia". "Vôbec tu nebol zápas medzi Matovičom a Hegerom, ani jeden z nich poslancov netlačil do žiadneho rozhodnutia. Klub sa slobodne rozhodol." Má Gábor Grendel všetky otázky smerom ku podozreniam okolo Márie Kolíkovej v sebe úplne zodpovedané? "Myslím si, že bolo legitímne diskutovať o niektorých témach, lebo mohol nastať istý typ konfliktu záujmov. Vyhodnotil som si, že budem hlasovať proti jej odvolaniu. Zároveň považujem za neférovú požiadavku pani ministerky, aby proti jej odvolaniu hlasovalo 76 koaličných poslancov, pretože si to nevyžaduje ani ústava, ani to nebolo obvyklé pri odvolávaní ministrov minulých vlád." Grendel ministerku aj krizoval. "Stavať vec tak, že ak nebudem mať 76 hlasov, tak nemám silný mandát na svoje reformy, je falošný obraz. A neférový."

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.