Advokát Kubina: Chcú dostať politici svojich kamarátov z basy?
27:41

Advokát Kubina: Chcú dostať politici svojich kamarátov z basy?

03.05.2021
Politici chcú skracovať dĺžku väzby. Chcú tým len dostať z väzenia "svojich ľudí", alebo máme s väzbou na Slovensku naozaj systémový problém? Advokát Peter Kubina si vysvetľuje, čo to je väzba, aká je jej dĺžka a podmienky a hovorí aj o tom, prečo by sa podľa neho dĺžka väzby skracovať nemala a mala by sa otvoriť skôr diskusia o tom, v akých podmienkach žijú ľudia, ktorí sú väzobne stíhaní. ❓Prečo je dôležité uvedomiť si, že väzba nie je trest? ❓Prečo sa na Slovensku najviac diskutuje o kolúznej väzbe, ktoré je režimovo najprísnejšia? ❓Máme u nás neprimerane dlhé trvanie väzby? Prečo sa tieto lehoty snažia niektorí politici skrátiť?

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.